Do sprawdzenia - jak dachuje samochód - bhp

symulator wypadku wrocław

Zwiększanie bezpieczeństwa na drodze

Firma, która zajmuje się sprawami związanymi z bezpieczeństwem w firmie i na drodze, może przeprowadzać specjalne zajęcia dotyczące zachowania bezpieczeństwa na drodze. Utrzymywanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo i

Do sprawdzenia - jak dachuje samochód - bhp symulator wypadku wrocław
stotne, zwłaszcza że każdego roku wiele osób ginie lub zostaje rannych w wypadkach samochodowych. Jednym ze sposobów zwiększania bezpieczeństwa na drogach jest edukowanie kierowców poprzez prowadzenie odpowiednich zajęć pokazowych. W uświadamianiu kierowców o możliwych niebezpieczeństwach występujących na drodze pomagają takie urządzenia, jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogoogle. Symulacja dachowania pozwala kierowcom na doświadczenie sytuacji, w której samochód obraca się wokół własnej osi. Symulator zderzeń służy zaś do tego, żeby uświadomić osoby o możliwych skutkach zderzenia czołowego, nawet przy niewielkiej prędkości. Alkogoogle mają za zadanie przestrzec kierowców przez kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Odpowiednia edukacja kierowców może się przyczynić do ogólnego zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.


Edukowanie kierowców

Zajęcia z zakresu bezpieczeństwa drogowego mogą być prowadzone przez firmę zajmującą się bezpieczeństwem w przedsiębiorstwach i na drodze. Edukowanie osób o możliwych niebezpieczeństwach na drodze jest ważne, ponieważ pozwala uświadomić wielu kierowców o tym, jakie skutki może nieść za sobą nieprzemyślane działanie na drodze. Podczas przeprowadzania zajęć dotyczących bezpieczeństwa drogowego korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania, symulator zderzeń czy też z tak zwanych alkogoogli. Każde z tych urządzeń ma za zadanie przestrzec osoby przed nieprzemyślanym oraz ryzykownym działaniem na drodze. Symulator zderzeń dobitnie uświadamia kierowcę o możliwych skutkach zderzenia z inną przeszkodą lub z drugim pojazdem. Symulacja dachowania pozwala osobie na doświadczenie sytuacji, w której traci się kontrolę nad samochodem w momencie dachowania. Edukacja osób o skutkach działań na drodze jest bardzo istotna, ponieważ pozwala zapobiegać różnym niebezpiecznym sytuacjom mogącym mieć miejsce na drodze.


Czym jest Dzień Bezpieczeństwa w firmie

Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym przeprowadzane są różne szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ oraz bezpieczeństwa na drodze. Safety Day, czyli inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest wydarzeniem firmowym, którego zadaniem jest przedstawianie zasad związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób ciekawy i interesujący. Dzień Bezpieczeństwa w firmie przypomina bardziej integracyjne wydarzenie dla pracowników, niż zwykłe prowadzenie kursu i tłumaczenie zasad związanych z utrzymywaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy. Podczas organizacji takiego wydarzenia korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania czy symulator zderzeń. Takie wydarzenie firmowe, jakim jest Safety Day, pozwala pracownikom na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w pracy oraz na drodze w sposób bardziej atrakcyjny, niż prowadzenie zwykłych zajęć w sali. Symulacja dachowania czy też symulacja wypadku drogowego pozwala uczestnikom wydarzenia doświadczyć sytuacji, które mogą wystąpić na drodze, a tym samym uświadamia pracowników o konieczności zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.


Zalety ze skorzystania z symulatora zderzeń

Na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków samochodowych, spowodowanych z różnych przyczyn. Jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa na drogach jest edukowanie kierowców o możliwych skutkach nieprzemyślanych działań podczas prowadzenia samochodu. Urządzeniem, które pozwala na uświadomienie sobie powagi zderzenia czołowego z innym pojazdem lub przeszkodą, jest symulator zderzeń. Jest to fotel kierowcy znajdujący się na specjalnej pochylni, a jego zadaniem jest imitacja zderzenia czołowego przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Firma zajmująca się bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze oferuje wynajem symulatora zderzeń. Skorzystanie z takiego symulatora pozwala kierowcy na własnej skórze przekonać się o poważnych skutkach zderzenia czołowego. Uświadomienie sobie tego, z jak dużą siłą oddziałuje tego rodzaju wypadek przy niewielkiej prędkości, może skutkować zwiększoną ostrożnością podczas prowadzenia samochodu. Większość uczestników symulacji zderzenia jest zaskoczona, że prędkość w chwili zderzenia wynosiła zaledwie 15 km/h.



© 2019 http://bhp.zarzadzanie.szczecin.pl/